Kontrast
Wielkość czcionki

Głośne czytanie legend polskich dzieciom przy użyciu teatrzyku kamishibai

2022.05.17 Sędziejowice-Kolonia, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
Organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 10:00-11:30

Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach wraz z zaproszonymi gośćmi odwiedzą Przedszkole Publiczne w Sędziejowicach w celu realizacji projektu „Hej, strzelcy wraz, nad nami orzeł biały – mural upamiętniający Bitwę pod Sędziejowicami”. Bibliotekarze opowiedzą o celach i założeniach projektu i tworzonym muralu na jednej ze ścian bibliotecznego patio. Podczas wizyty przeprowadzą prelekcje na temat Polskich symboli Narodowych i niepodległości naszej ojczyzny, przeczytają przedszkolakom i dzieciom z zerówki zakupione specjalnie na ten cel legendy polskie pod tytułem „Lech, Czech i Rus”, „Legenda o warszawskiej syrence” oraz „O śpiących rycerzach w Tatrach – symbole narodowe”. Czytanie przeprowadzimy przy użyciu drewnianego teatrzyku pod nazwą „kamishibai” w celu uatrakcyjnienia formy przekazu legend polskich.
Po zakończonym czytaniu sprawdzimy jak bardzo uważni byli mali słuchacze i ile szczegółów oraz symboli wymienionych w legendach zapamiętali.
Dzieci i nauczyciele zostali zaproszeni do obejrzenia muralu.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

mężczyzna trzymający w ręku książkę

Miejsce wydarzenia

Sędziejowice-Kolonia, Polska

Szczegóły lokalizacji

Przedszkole Publiczne w Sędziejowicach

Adres

Sędziejowice-Kolonia, Polska