Kontrast
Wielkość czcionki

#Historia naszej wolności – konkurs na reportaż dla uczniów z Mazowsza

14.10 - 12.11.2021 Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
Organizator: Wojewoda Mazowiecki
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Trwa konkurs dla uczniów szkół szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego na reportaż literacki #Historia naszej wolności, opisujący wybrane wydarzenie z roku 1946, 1956 lub 1981. Do wygrania jest tablet, a 3 najlepsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz w mediach społecznościowych. Czas na zgłoszenia mija 12 listopada.

grafika promocyjna

Źródło: gov.pl

Konkurs realizowany jest w ramach projektu Wojewody Mazowieckiego #Historia naszej wolności, który jest kampanią budującą pamięć i kultywującą narodowe tradycje. Zakłada zbudowanie międzypokoleniowej więzi, rozbudzenie pasji historycznych oraz zainicjowanie i zachęcenie do podjęcia samodzielnych badań nad historią powszechną i historią swojej rodziny. Jednym z działań projektu jest konkurs na reportaż zbeletryzowany, łączący materiał autentyczny z fikcją literacką, którego osią mają być wydarzenia z lat 1946, 1956 lub 1981. 

 

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego. Wszystkie szczegóły konkursu oraz jego regulamin można znaleźć na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Rownież na stornie Urzędu znajdują się szczegóły pozostałych działań realizowanych w ramach Projektu #Historia naszej wolności, który sfinansowany jest ze środków Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022.

grafika promocyjna

Źródło: gov.pl

Miejsce wydarzenia

Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

Konkurs odbywa się na terenie Mazowsza