Kontrast
Wielkość czcionki

Inscenizacja „Skoczanie w Powstaniu Wielkopolskim”

2018.12.08 Skoki, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
  • rekonstrukcje/inscenizacje
Organizator: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 16.00-18.00

„Skoczanie w Powstaniu Wielkopolskim” to inscenizacja, w której udział wezmą mieszkańcy Skoków.

W roli aktorów wystąpią: dzieci, młodzież i dorośli. Przedstawienie w reżyserii Barbary Surdyk – nauczyciela historii w Szkole Podstawowej w Skokach będzie niezapomnianą lekcją, upamiętniającą zwycięską insurekcję. Opowieść o powstańcach, o bliskiej sercu Wielkopolsce, o Paderewskim, Dmowskim i Drzymale – przeniesie widzów inscenizacji do 1918 i pozwoli „dotknąć” tryumfalnego zdarzenia w dziejach naszej ojczyzny.

Inscenizacja zostanie dopełniona muzyką powstańczą oraz efektami świetlnymi i dźwiękowymi podkreślającymi wzniosły charakter. Wśród uczestników obecne będą poczty sztandarowe, przedstawiciele lokalnego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego (odegrają jedną ze scen dotyczącą kultywowania pamięci o powstańcach) i lokalni muzycy (orkiestra dęta, chóry, zespoły).

Niezwykle ważnym aspektem wydarzenia będzie rekonstrukcja zdarzeń z Powstania Wielkopolskiego w mieście Skoki. Zostaną one odtworzone w oparciu o źródła historyczne – w szczególności o spisane wspomnienia Powstańca Kiełczewskiego. Wydarzenia odegrają przez lokalni artyści.

W związku z nawiązaną współpracą z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości, Biuro Programu „Niepodległa” aktywnie włącza się w organizację wydarzeń upamiętniających setną rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego.

Inscenizacja -

Miejsce wydarzenia

Skoki, Polska

Szczegóły lokalizacji

Hala widowiskowo-sportowa, ul. Rogozińska 1

Adres

Skoki, Polska