Kontrast
Wielkość czcionki

,,Jesteśmy stąd…” – krośniewicki wieczór wspomnień

2018.10.28 Targowa 15, Krośniewice, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
Organizator: Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach : Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00

GCKSiR w Krośniewicach zaprasza Mieszkańców i Gości na program pt. ,,Jesteśmy stąd…”.

Spotkanie zaplanowano jako seans filmowy z wykorzystaniem materiałów dotyczących Krośniewic – projekcja odbędzie się 28 października (niedziela) o godz. 16.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury OSPa. Zaprezentowane zostaną filmy pozyskane od TVP Łódź – krótkie relacje reporterskie, kilkuminutowe reportaże, ale też nagrania przygotowane na zlecenie miejscowych firm i instytucji (np. z jubileuszu Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Przyszłość”), a także obrazy nagrane przez mieszkańców. Powstały w ostatnich 2-3 dekadach.

W programie wieczoru znajdzie się też ,,Quiz o naszym mieście”. Pytania i zadania będą dotyczyły okresu przedstawionego w reportażach, ale też czasu wcześniejszego – ostatnich 100 lat w historii miasta, a ich celem jest przypomnienie (lub poinformowanie) o tym, co stanowiło koloryt miasta w tych latach – sklepy, zakłady usługowe, punkty handlowe, wydarzenia sportowe i inne ciekawe epizody. W quizie zostaną też wykorzystane artykuły z prasy tamtego okresu.

Wstęp na wydarzenie będzie nieodpłatny; należy pobrać wejściówkę w GCKSiR (ul. Targowa 15).

Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Miejsce wydarzenia

Adres

Targowa 15, Krośniewice, Polska