Kontrast
Wielkość czcionki

Koncert chórów „Zjednoczyła nas pieśń patriotyczna”

2018.12.01 Łubieńskiego 11, Gniezno, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
Organizator: Stowarzyszenie Musica Nostra
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 16.00 - 17.30

Projekt Stowarzyszenia Musica Nostra zatytułowany „Zjednoczyła nas pieśń patriotyczna” powstał z myślą o uczczeniu 100-lecia odzyskania niepodległości.

Jego finalną częścią będzie koncert w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, mieście, w którym powstał w roku 1865 i działa do dnia dzisiejszego Chór Męski DZWON, najstarszy aktywny chór polski. Główną atrakcją koncertu będzie wykonanie 5 polskich hymnów narodowych (Bogurodzica, Gaude Mater Polonia, Mazurek Dąbrowskiego, Hymn Rzeczypospolitej Polskiej i Rota) przez połączone 10 chórów z całej Wielkopolski. Ponad 200-osobowy „megachór” zaśpiewa pod kierownictwem Michała Sergiusza Mierzejewskiego.

Oprócz hymnów, chóry wykonają po jednym utworze związanym tematycznie w walką o niepodległość Polski pod zaborami. Głównym bohaterem koncertu będzie muzyka patriotyczna, ale będzie też słowo. Konferansjer opowie pokrótce o poszczególnych wykonawcach koncertu, przybliży tło historyczne wydarzenia i przedstawi historię tworzenia polskich pieśni legionowych, powstańczych i wojskowych.

W związku z nawiązaną współpracą z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości, Biuro Programu „Niepodległa” aktywnie włącza się w organizację wydarzeń upamiętniających setną rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego.

Plakat zapowiadający koncert

Miejsce wydarzenia

Łubieńskiego 11, Gniezno, Polska

Szczegóły lokalizacji

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, ul. Łubieńskiego 11