Kontrast
Wielkość czcionki

Koncert „Radość listopadowej nocy”

10.11 - 31.03.2021 11 Listopada 8, Ostrów Mazowiecka, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: dostęp 24/h online

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej jak co roku zaprasza Państwa do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie inna, ale tym samym wyjątkowa ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia dotyczące m.in. niemożności spotkania się wspólnie na koncercie. Dlatego na profilu FB ostrowskiej biblioteki i kanale Youtube, wspólnie uczcimy Narodowe Święto Niepodległości, aby umożliwić Państwu włączenie się w świętowanie we własnych domach.

Koncert „Radość listopadowej nocy” upamiętniający 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości to muzyczna opowieść o losach Polski od momentu I rozbioru w roku 1772 do odzyskania niepodległości w 1918 r. To oryginalna lekcja historii opowiedziana przy pomocy pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych i które są nie tylko unikatowym dokumentem epoki, ale przede wszystkim wzruszającym świadectwem trwającej ponad 120 lat wytrwałej i pełnej poświęceń walki Polaków o wolność.

Koncert realizuje zespół Łódzkiego Teatru Piosenki w składzie:

  • Michał Maj Wieczorek – głos historii,
  • Łukasz Handzel, Monika Kamieńska
  • Aleksandra Skonieczna, Michał Maj Wieczorek – śpiew
  • Maksymilian Pelczarski – pianino

Koncert został zorganizowany w ramach projektu „Ostrowianie świętują niepodległość”, który dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Zapraszamy do oglądania. Koncert dostępny do 31.03.2021 r.

plakat wydarzenia

Miejsce wydarzenia

11 Listopada 8, Ostrów Mazowiecka, Polska

Szczegóły lokalizacji

Online

Adres

11 Listopada 8, Ostrów Mazowiecka, Polska