Kontrast
Wielkość czcionki

Lwowski Biuletyn Informacyjny

27.02 - 31.12.2021
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • ogólnopolskie
Organizator: Oddział Stołeczny Towarzystwa Miłośników Lwowa I Kresów Południowo-Wschodnich
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Lwowski Biuletyn Informacyjny jest kwartalnikiem wydawanym od 25 lat przez Oddział Stołeczny Towarzystwa Miłośników Lwowa I Kresów Południowo-Wschodnich. W 2021 roku jego numery będą się ukazywać z logo PW „Niepodległa” w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.

Na łamach wydawnictwa dokumentowane są historie ze Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, publikowane wspomnienia o dawnych terenach wschodnich Rzeczypospolitej, popularyzowane tradycje i kultura tamtych ziem, dokumentowane wydarzenia związane z Kresami i Lwowem, przekazywane aktualne informacje o wydarzeniach we Lwowie i na Kresach i inicjatywach polskich organizacji, prezentowane organizacje młodzieżowe oraz edukacyjne (polskie szkoły, grupy przedszkolne, szkółki niedzielne).

Biuletyn jest adresowany do wszystkich grup wiekowych, od dzieci do seniorów każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku ukaże się setny numer Lwowskiego Biuletynu Informacyjnego. Kwartalnik jest dostępny w dwóch wersjach w tradycyjnej papierowej i elektronicznej.

Zapraszamy do lektury!

okładka Biuletynu