Kontrast
Wielkość czcionki

Mali konstruktorzy – pociąg || bezpłatne rodzinne warsztaty stolarskie|| 13:00

2021.07.31 Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • plenerowo
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
  • warsztaty
Organizator: Biuro Programu Niepodległa
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 13:00 - 14:30
Wydarzenie przystosowane dla niepełnosprawnych: Całe wydarzenie odbędzie się ogródku pawilonu kulturalnego, przejścia są szerokie, a toaleta wewnątrz obiektu dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy małych konstruktorów na cykl bezpłatnych rodzinnych warsztatów stolarskich. Na najbliższych zajęciach dzieci wspólnie z opiekunami zbudują pociąg!

Rodzinne warsztaty stolarskie to autorskie warsztaty twórcze. Ważna jest dla nas myśl, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę, daje radość, satysfakcję i moc. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie stworzą zabawki z drewna. Doświadczą swojej siły, ucząc się przez próbowanie. Będą piłować, wiercić i wbijać gwoździe! Nauczą się używać pełnowymiarowych narzędzi stolarskich jak piły, młotki czy wiertarki. Z gałęzi, pniaczków i desek zbudują zabawki na wzór tych, którymi dzieci bawiły się prawie 100 lat temu!

Warsztaty poprowadzą animatorzy z Dzikich Dzieci. Dzikie Dzieci to pracownia stolarska i marka założona przez Anne Berę, artystkę, rzeźbiarkę i stolarza w 2015 roku. Pracownia początkowo działała w Lechowie w Górach Świętokrzyskich. Dziś mieści się na warszawskiej Pradze. Pracownia tworzy ręcznie robione unikatowe zabawki z drewna oraz prowadzi twórcze warsztaty stolarskie dla dzieci i rodzin.

UWAGA! Na zajęcia obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy miejscespotkan@niepodlegla.gov.pl. Liczba miejsc ograniczona.
_____
Regulamin zajęć
_____
Warsztaty organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.
_____
Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).12

Grupa dorosłych i dzieci używająca narzędzi stolarskich

fot. Jarosław Barański

Miejsce wydarzenia

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Adres

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska