Kontrast
Wielkość czcionki

„Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” – warsztaty historyczno-literackie

05 - 09.11.2018 Przeworsk, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • plenerowo
  • warsztaty
Organizator: biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Warsztaty historyczno-literacko-plastyczne zostaną zorganizowane dla chętnych uczniów szkoły klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku.

Przedstawione zostaną uczniom informacje o autorze książki i historii powstania książki. Zapoznani zostaną z historią II wojny światowej. Porozmawiamy o historiach rodzinnych na podstawie przyniesionych pamiątek. Przeczytamy fragmenty książeczki Mirabelka, które mówią o rozpoczęciu wojny, życiu w getcie oraz o Irenie Sendlerowej. Porozmawiamy o miłości, rodzinie – sile napędowej historii.

Na zakończenie przeczytamy dalsze losy Mirabelki. Wybierzemy się na wycieczkę w poszukiwaniu mirabelki, opowiemy o życiu drzew, czterech porach roku. Spróbujemy nawiązać kontakt z osobą, która przeżyła getto i zredagujemy do niej list. Przygotujemy mapę mentalną, a następnie wykonamy pracę plastyczną, przedstawiającą wyobrażenia dzieci o czterech porach roku życia. Zakończymy nasze warsztaty rozsmakowaniem się w przetworach wykonanych ze śliwek mirabelek oraz rozdaniem dyplomów.

Pomnik Rodziny Ulmów

Miejsce wydarzenia

Przeworsk, Polska

Szczegóły lokalizacji

biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku

Adres

Przeworsk, Polska