Kontrast
Wielkość czcionki

Modlitwa Bez Granic dla Niepodległej w służbie budowania jedności, solidarności i pokoju w Europie

2018.11.13 Kanonia 6, 01-001 Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
  • ogólnopolskie
Organizator: Instytut Myśli Schumana i Bazylika Archikatedralna Św. Jana Chrzciciela w Warszawie
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 19.00 - 21.00

Instytut Myśli Schumana i Grupy Schumana zapraszają na Modlitwę bez Granic dla Niepodległej w służbie budowania jedności, solidarności i pokoju w Europie 13 listopada o godzinie 19:00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Za błogosławieństwem Księdza Kardynała Kazimierza Nycza oraz serdecznym poparciem Księdza Prałata Bogdana Bartołda 13 listopada o godzinie 19:00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na warszawskiej Starówce odbędzie się Modlitwa Bez Granic. Pierwsza „Modlitwa Bez Granic” miała miejsce 13 maja 2018 roku podczas Europejskiego Festiwalu Schumana w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie i od tej pory co miesiąc była kontynuowana w kościele św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. We wtorek 13 listopada Modlitwa rozpocznie się Mszą Świętą a następnie będzie kontynuowana przed Najświętszym Sakramentem w formie śpiewów, wezwań modlitewnych i rozważań w połączeniu z oprawą muzyczną.

Będziemy dziękować Trójcy Świętej za pokój w Europie oraz prosić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Roberta Schumana, który po wojnie rozpoczął Misję budowania Wspólnoty Narodów Europy. Obecnie różne siły w Europie przeciwstawiają się budowaniu Wspólnoty Narodów, dlatego chcemy prosić Boga o wyposażenie nas w dary i kompetencje, które zmobilizują do podjęcia i kontynuacji Misji Roberta Schumana.
Świadomi coraz większych zagrożeń jakie rodzi cywilizacja śmierci pragniemy z całego serca wezwać wszystkich Polaków i mieszkańców całej Europy do modlitwy o budowanie Wspólnoty Narodów na fundamentach chrześcijańskich. Dlatego z całego serca zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic na Modlitwę bez Granic.

plakat wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Kanonia 6, 01-001 Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela w Warszawie ul. Kanonia 6, Stare Miasto

Adres

Kanonia 6, 01-001 Warszawa, Polska