Kontrast
Wielkość czcionki

Niepodległa do hymnu

2019.11.11 Jeleniewo, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • plenerowo
Organizator: Parafia Jeleniewo, Gmina Jeleniewo, Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 11:00 - 12.30

Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! Przyjdź 11 listopada 2019 r. na godz. 11.00 do Kościoła pw. NSPJ w Jeleniewie i weź udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Bezpośrednio po Mszy przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w parku w Jeleniewie odśpiewamy hymn państwowy, złożymy kwiaty, zapalimy znicze. Włącz się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane rok temu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania.

Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

czarno-białe zdjęcie ludzi stojących przy mikrofonie

Miejsce wydarzenia

Jeleniewo, Polska

Szczegóły lokalizacji

Kościół pw. NSPJ w Jeleniewie, Park im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jeleniewie

Adres

Jeleniewo, Polska