Kontrast
Wielkość czcionki

Niepodległa do hymnu

2018.11.11 Nasielsk, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • plenerowo
Organizator: Gmina Nasielsk
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 12:00

Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu”!

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, po „Biegu Stulecia”, który rozpocznie się o godz. 11.11 na Stadionie Miejskim w Nasielsku, zapraszamy mieszkańców Gminy Nasielsk do wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego.

Stadion Miejski w Nasielsku
Godz. 11.11 – start Biegu Stulecia
Godz. 12.00 – wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego

Przyjdź 11 listopada o godzinie 12.00 i włącz się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – śpiewając wspólnie Hymn Państwowy.

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy najważniejsze święto i jedyny taki jubileusz w naszym życiu!

Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania. Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

Weźmy ze sobą biało-czerwone flagi i stroje, zamanifestujmy wspólnie jedność i to, że jesteśmy Polakami.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

czarno-białe zdjęcie ludzi w ludowych strojach

Miejsce wydarzenia

Nasielsk, Polska

Szczegóły lokalizacji

Stadion Miejski w Nasielsku

Adres

Nasielsk, Polska