Kontrast
Wielkość czcionki

Niepodległa do hymnu

2022.11.10 Generała Kazimierza Pułaskiego 42, Katowice, Polska
Dodaj do kalendarza
  • dla dzieci
Organizator: Przedszkole Fair Play Katowice
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 12:00

Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! W samo południe 10 listopada włączymy się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, wszystkimi Polakami. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

Hymn zostanie wykonany również 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i samorządowych oraz spotkań lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Dzięki transmisjom w mediach, każdy bez wychodzenia z domu może włączyć się we wspólne śpiewanie nawet jeśli nie czuje się na siłach śpiewać a cappella 😉

Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

czarno-białe zdjęcie przedstawiające śpiewające kobiety w ludowych strojach

Miejsce wydarzenia

Generała Kazimierza Pułaskiego 42, Katowice, Polska

Szczegóły lokalizacji

Przedszkole Fair Play Katowice

Adres

Generała Kazimierza Pułaskiego 42, Katowice, Polska