Kontrast
Wielkość czcionki

Niepodległa na Fali

20.09 - 20.10.2020 Urząd Gminy, Rynek, Stare Babice, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • plenerowo
Organizator: Dom Kultury Stare Babice
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: Cały dzień

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji Dom Kultury Stare Babice przygotował grę terenową na telefony komórkowe. Wojsko Polskie potrzebuje was aby zwyciężyć z Bolszewikami!

„Niepodległa na Fali” to gra upamiętniająca wkład polskiego radiowywiadu wojskowego w zwycięstwo 1920 roku. Gra przeznaczona jest dla osób w każdym wieku (dzieci, młodzież, rodziny, osoby lubiące aktywny wypoczynek). Podczas rozgrywki będziecie musieli przejść około 3,5 km (około 2 godzin) rozwiązując różne zadania, które zleci wam naczelne dowództwo.

Fabuła gry terenowej jest skupiona wokół wątku odzyskiwania przez Polskę niepodległości radiokomunikacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem roli radiowywiadu wojskowego, który w istotny sposób przyczynił się do Wiktorii 1920 r. 15 sierpnia 1920 roku w Ciechanowie, została przejęta radiostacja 4 armii sowietów. Dzięki temu, przez dwie doby radiostacja znajdująca się na warszawskiej Cytadeli, zagłuszała łączność między sztabem a 4 armią bolszewicką, co skutecznie wykluczyło ją z Bitwy Warszawskiej. Warto dodać, że zakłócanie polegało na nadawaniu telegrafią wersetów z Biblii. Te i inne wydarzenia były przyczynkiem dla rozwoju polskiej radiotechniki, które prezentuje gra terenowa.

Gra będzie dostępna od 20 września do 20 października. Zachęcamy wszystkich was do uczestniczenia w grze.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

plakat wydarzenia

plakat wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Urząd Gminy, Rynek, Stare Babice, Polska

Szczegóły lokalizacji

Stare Babice, ul. Rynek 21

Adres

Urząd Gminy, Rynek, Stare Babice, Polska