Kontrast
Wielkość czcionki

Niknące obrazy – jak je zachowywać? Archiwa lokalne i społeczne. Warsztat dla bibliotekarzy, animatorów kultury i edukatorów.

2020.07.02 Tadeusza Kościuszki 8a, 05-120 Legionowo, Polska
Dodaj do kalendarza
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Warsztat przeznaczony jest dla bibliotekarzy, animatorów kultury i edukatorów. Poświęcony będzie omówieniu podstawowych pojęć związanych z dziedzictwem kulturowym i tworzeniem archiwów lokalnych, szczególnie historii mówionej. Poznamy i wypróbujemy różnorodne metody i narzędzia badawcze etnografii przydatne w pracy z lokalnością i przy gromadzeniu pamiątek i wspomnień. Zaprezentujemy przykładowe realizacje i efekty projektów dotyczących pamięci i historii lokalnej, które mogą być inspiracją do tworzenia kolejnych archiwów, a także podpowiedzią, jak je prezentować.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Czarno-białe zdjęcie sterowca, z mocno zaakcentowaną biało-czerwoną szachownicą lotniczą, a na nim biały napis „NIKNĄCE OBRAZY”. Na prawo od napisu wklejono kolorowe zdjęcie chłopca ubranego w czapkę i zimowy płaszcz. U dołu grafiki biała belka z logo Programu Wieloletniego "Niepodległa" na lata 2017-2022, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie oraz informacją o dofinansowaniu.

Czarno-białe zdjęcie sterowca, z mocno zaakcentowaną biało-czerwoną szachownicą lotniczą, a na nim biały napis „NIKNĄCE OBRAZY”. Na prawo od napisu wklejono kolorowe zdjęcie chłopca ubranego w czapkę i zimowy płaszcz. U dołu grafiki biała belka z logo Programu Wieloletniego

Miejsce wydarzenia

Tadeusza Kościuszki 8a, 05-120 Legionowo, Polska