Kontrast
Wielkość czcionki

Ogólnopolskie warsztaty questowe „Z PTTK na szlakach niepodległości”

03 - 04.11.2018 Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • plenerowo
  • warsztaty
Organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty questowe. W ramach zajęć uczestnicy poznają od podstaw procedurę przygotowania i tworzenia questu a następnie sami opracują taką trasę uwzględniając stołeczne miejsca związane z odzyskaniem niepodległości, z wydarzeniami i postaciami nawiązującymi do historii Niepodległej w Warszawie.

Questy (z ang. quest – zadanie, zagadka) to nieznakowane trasy, którymi można wędrować, rozwiązując zagadki zawarte w wierszowanych wskazówkach. Na końcu drogi na odkrywców czeka skarb, a w nim pieczątka, której odbicie potwierdza przebycie trasy. Questy, zwane także wyprawami odkrywców, są tanim, atrakcyjnym i nowoczesnym sposobem promocji miejsca czy regionu, ponieważ prezentują unikalne dziedzictwo miejsc – ich historię, kulturę i przyrodę z wykorzystaniem jedynie ulotki lub aplikacji (nie wymagają infrastruktury ani ludzi do obsługi).

Poznawanie krajoznawcze powinno być z jednej strony mądre, czyli dojrzałe, przemyślane i inteligentne, a z drugiej atrakcyjne i nowoczesne, tak by zachęcało do zdobywania wiedzy o kraju coraz to młodsze i zaawansowane technologicznie pokolenia. Tworzenie questów związanych z poznawaniem miejsc i ludzi związanych z niepodległą, to krajoznawstwo kreatywne i twórcze, współuczestniczące, czyli takie, które nie ogranicza się jedynie do biernej percepcji, ale dodaje coś od siebie – nabytą wiedzę przetwarza, utrwala, przekazuje innym, a także wzbogaca.

Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

warsztaty questowe

Miejsce wydarzenia

Warszawa, Polska