Kontrast
Wielkość czcionki

Wystawa poświęcona literaturze górskiej „POLSKIE GÓRY DRUKOWANE”

13.10 - 13.11.2023 Kryształowa 53, 58-573 Piechowice, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
Organizator: Piechowicki Ośrodek Kultury
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Serdecznie zapraszamy 13 października na godz. 17.00 na otwarcie wystawy przeglądowej poświęconej literaturze górskiej od odzyskania niepodległości do 1989 roku pn.”POLSKIE GÓRY DRUKOWANE”. Wystawa powstała dzięki udostępnieniu materiałów z Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie. Wystawę otworzy Andrzej Mateusiak, wiceprezes zarządu PTTK Sudety Zachodnie w Jeleniej Górze.

Miejsce – Piechowicki Ośrodek Kultury, ul Kryształowa 53, 58-573 Piechowice, tel.75 76 17 201

Chodzenie po górach jest wielu osobom bliskie… Dla wielu osób to sens życia. My razem zajmiemy się tematem chodzenia po górach jako formą miłości do Ojczyzny, patriotyzmem. Dlatego nasz projekt nosi nazwę „Niepodległa w nogach”. Zapraszamy na wędrówkę do schronisk, gdzie będzie czekało na Was przedstawienie teatralne. Zapraszamy do Piechowickiego Ośrodka Kultury, gdzie będzie czekała na Was wystawa „Polskie Góry Drukowane” oraz spotkania z autorami książek o tematyce górskiej. To w naszym projekcie Adam Mickiewicz spotka Mieczysława Orłowicza. Góry spotkają Teatr. Peter Chrzanowski spotka Sławka Gortycha, a przewodnicy górscy spotkają aktorów. Teatr Cinema spotka Teatr Ucieczkowy. Twórcy projektu spotkają Was widzów. Spotkamy się razem, by iść w góry z Ojczyzną w sercu, w nogach mając niepodległość.

Projekt „Niepodległa w nogach” realizowany będzie na terenie Gminy Piechowice oraz w obiektach należących do PTTK. W dniu 11 listopada wejdziemy na 1111 m n.p.m i wspólnie z mieszkańcami Piechowic oraz regionu, będziemy świętować już kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, udokumentowaną biało czerwoną sesją fotograficzną.

Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

plakat projektu niepodległa w nogach

Miejsce wydarzenia

Kryształowa 53, 58-573 Piechowice, Polska