Kontrast
Wielkość czcionki

Piknik wojskowy

2019.11.11 plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • plenerowo
Organizator: Ministerstwo Obrony Narodowej
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 12.00 - 17.00

O godz. 12.00 przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie się Uroczysta Odprawa Wart z udziałem najważniejszych osób w państwie. Bezpośrednio po jej zakończeniu, rozpocznie się, przygotowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej , piknik wojskowy.

W okolicach placu Piłsudskiego żołnierze zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, m. in. Poprady, Langusty, Rosomaki, MATV MRAP. Będą także czołgi Leopard z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. Żandarmeria Wojskowa zaprezentuje lekkie pojazdy opancerzone SandCat. Na stoiskach będzie można zobaczyć indywidualne wyposażenie żołnierzy z różnych jednostek Wojska Polskiego. Swoje stoisko promocyjne i informacyjne wystawią m. in. terytorialsi. Z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej będziecie mogli porozmawiać o zaletach służby w najmłodszym rodzaju wojsk. Będzie to także okazja, żeby zobaczyć m. in. karabiny wyborowe, karabinki MSBS Grot, celowniki noktowizyjne, które są na wyposażeniu jednostek.

O zasadach rekrutacji do wszystkich rodzajów sił zbrojnych, będzie można porozmawiać się na stoisku informacyjnym ‘”Zostań żołnierzem”. W mobilnym zespole rekrutacyjnym dowiecie się co zrobić, aby wstąpić w szeregi Wojska Polskiego, rozpocząć naukę na uczelni wojskowej albo wojskowej szkole średniej oraz gdzie się zgłosić, aby dołączyć do programu Legia Akademicka.

Będzie także strefa gier i zabaw dla najmłodszych przygotowana przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Przed Dowództwem Garnizonu Warszawa będą dostępne do obejrzenia repliki historycznych dział, z których oddawany jest salut armatni. Żołnierze z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego w czasie Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia oddają salut armatni składający się z 12 salw, a 3 maja i 11 listopada tzw. salut narodowy, czyli 21 wystrzałów.

Na pikniku będzie można skosztować wojskowej kuchni polowej, gdzie wojskowi kucharze będą częstować tradycyjną wojskową grochówką.

Czekamy na naszych gości 11 listopada od godz. 12.00 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

baner z informacjami o wydarzeniu

Miejsce wydarzenia

plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Adres

plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Warszawa, Polska