Kontrast
Wielkość czcionki

Pisać (wciąż) każdy może – warsztaty literackie z Robertem Małeckim

2019.06.05 Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
Organizator: Biuro Programu "Niepodległa", Komenda Główna Policji, we współpracy z wydawnictwem Czwarta Strona, Szkołą Policji w Pile, Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji, Poznańskim Festiwalem Kryminału "Granda", Kryminalną Piłą oraz Maszyną do Pisania
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 17.30-20.30

Rok 1919 to rok odbudowy i odnowy – powoływano wówczas kolejne instytucje niezbędne do funkcjonowania państwa, granice państwowe wciąż się kształtowały, prowadzono unifikację terenów dawnych trzech zaborów. W lipcu 1919 roku ogłoszono dekret o powołaniu Policji. Sto lat później, w związku z wyjątkową, setną rocznicą, Biuro Programu „Niepodległa” wraz z Komendą Główną Policji, we współpracy z wydawnictwem Czwarta Strona, Szkołą Policji w Pile, Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji, Kryminalną Piłą, Poznańskim Festiwalem Kryminału GRANDA oraz „Maszyną do pisania” zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne „Stulecie polskiego kryminału”.

Chcemy, aby w konkursie mógł wziąć udział każdy powyżej 16 roku życia, niezależnie od dotychczasowego doświadczenia literackiego. Tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pisaniem (lub chcą podszlifować swój warsztat literacki), zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z Robertem Małeckim. Takiej okazji nie można przegapić – autor jest wykładowcą „Maszyny do pisania” (prowadzi kursy pisania), jego powieść „Skaza” zdobyła nagrodę Kryminalnej Piły dla Najlepszej Miejskiej Powieści Kryminalnej z 2018 r. Jest także nominowana do tegorocznej nagrody Wielkiego Kalibru, przyznawanej podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu na przełomie maja i czerwca.

„Opowiadanie to małe dzieło sztuki. Krótkie, ale porywające i zapadające w pamięć. Pozostawia czytelnika z uczuciem niedosytu. Żeby je napisać, trzeba tylko wybrać odpowiednie składniki i wymieszać je ze sobą we właściwych proporcjach. Spróbujemy?
Podczas warsztatów – wzbogaconych niezbędnymi ćwiczeniami – zajmiemy się konstrukcją fabuły. Poznamy bliżej naszych bohaterów i przyjrzymy się ich motywacjom. Zatrudnimy scenografa, żeby miejsce akcji było interesujące tak samo, jak nasi bohaterowie. A narratorowi zapłacimy za ubranie naszej opowieści w odpowiednie słowa, bo wówczas wszyscy będą jej słuchali z zapartym tchem.
Zapraszam serdecznie.
Czeka nas wspólna, literacka przygoda!
Robert Małecki”

UWAGA! Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy: –  ilość miejsc ograniczona. 

męska twarz z zasłoniętymi oczami

Miejsce wydarzenia

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

Wejście na teren Łazienek Królewskich furtką od strony Al. Jerozolimskich przy Ogrodzie Botanicznym UW na teren Łazienek Królewskich furtką od strony Al. Jerozolimskich przy Ogrodzie Botanicznym UW