Kontrast
Wielkość czcionki

Pokaz filmu „Powstanie Warszawskie” w reż. J. Komasy

2021.07.31 Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • plenerowo
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
Organizator: Biuro Programu Niepodległa
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 20:45-22:15
Wydarzenie przystosowane dla niepełnosprawnych: Całe wydarzenie odbędzie się ogródku pawilonu kulturalnego, przejścia są szerokie, a toaleta wewnątrz obiektu dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W nawiązaniu do 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Niepodległa. Miejsce spotkań zaprasza na bezpłatny pokaz filmu „Powstanie Warszawskie”.

Film opowiada historię Powstania Warszawskiego oczami dwóch młodych braci, realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych, wykonujących rozkazy dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej. Bohaterowie są bezpośrednimi świadkami walki powstańczej i marzą o sfilmowaniu „prawdziwej” wojny. Początkowo jednak dokumentują życie cywilne powstańczej stolicy. Takich materiałów oczekuje od nich ich dowódca, dając im zadanie przygotowania kroniki, która ma być wyświetlona w kinie „Palladium”. Poszukując odpowiednich ujęć, wchodzą coraz bardziej w samo Powstanie. I w końcu udaje im się dołączyć do jednego z oddziałów, z którym idą na akcję. Bracia mogą wreszcie nakręcić „prawdziwą” wojnę, tyle, że ta okazuje się potworna. Bohaterowie orientują się, że przyszło im uczestniczyć w czymś przekraczającym ich najśmielsze wyobrażenia – świat, w którym się znaleźli, to świat po apokalipsie. Uświadamiają sobie, że ich rolą jest udokumentowanie tej apokalipsy i ocalenie za wszelka cenę taśmy z materiałem…
___
„Powstanie Warszawskie” to 85 minut odbudowanego, pokolorowanego, ściskającego za gardło filmu, który ukazuje Powstanie Warszawskie z niespotykanym dotąd realizmem. Jest to pierwszy na świecie film fabularny, który został zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych.

TWÓRCY:
reżyseria: Jan Komasa
producent: Jan Ołdakowski
producent wykonawczy: Piotr C. Śliwowski
kolorkorekcja: Piotr Sobociński Jr.
muzyka: Bartosz Chajdecki
montaż: Joanna Brühl
opieka merytoryczna: Milenia Fiedler
dźwięk: Bartosz Putkiewicz

AKTORZY:
Witek: Maciej Nawrocki,
Karol: Michał Żurawski
Prezes: Mirosław Zbrojewicz
___
Informacje praktyczne:
– wszystkie pokazy organizowane w Niepodległa. Miejsce spotkań są bezpłatne, zapisy nie obowiązują,
– seans odbędzie się w ogródku Niepodległa. Miejsce spotkań. W przypadku brzydkiej pogody przeniesiemy się pod jego zadaszoną część,
– prosimy o zajmowanie miejsc jedynie na wyznaczonych leżakach i krzesłach. Leżaki będą dezynfekowane przed pokazem. Przebywając w lokalu prosimy o zakrywanie nosa i ust.

W ramach upamiętnienia 77. rocznicy Powstania Warszawskiego zapraszamy do wzięcia udziału również w „Śpiewanki powstańcze z Ferajną z Hoovera”. Spotykamy się w ogródku pawilonu Niepodległa. Miejsce spotkań w niedzielę o 15.00. Więcej informacji znajduje się w wydarzeniu pt. „Śpiewanki powstańcze z Ferajną z Hoovera”.
___
Organizatorem seansu jest Niepodległa. Miejsce spotkań, kawiarniana przestrzeń w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro Programu Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich 4 (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Grafika przedstawia parę powstańców. Kobieta wychyla się przez okno mieszkania znajdującego się na parterze. Mężczyzna stoi przy oknie, w rękach trzyma karabin.

Materiały Next Film

Miejsce wydarzenia

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Adres

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska