Kontrast
Wielkość czcionki

Pokazy filmów z cyklu „Polska Niepodległa” w WFDiF

2019.04.18 Chełmska 21, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • rekonstrukcje/inscenizacje
Organizator: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 18:00 - 19:00

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zaprasza na projekcje filmów z cyklu „Polska Niepodległa – Historia w ożywionych obrazach”.

Polska Niepodległa to druga odsłona cyklu Historia w Ożywionych Obrazach, na którą składa się 10 ekranizacji wybranych dzieł malarskich i grafik, przedstawiających wydarzenia oraz postacie związane z dążeniem do odzyskania przez Polskę niepodległości. Cykl edukacyjny wyprodukowany został przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Reżyserem i scenarzystą całego cyklu jest Marek Brodzki. Autorami zdjęć są Arek Tomiak i Paweł Flis. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski a za kostiumy Katarzyna Lewińska.

18 kwietnia wyświetlimy dwa filmy z cyklu Polska Niepodległa, wraz z materiałami making of, zdradzającymi tajniki powstawania obu ekranizacji.

STANISŁAW MASŁOWSKI „WIOSNA ROKU 1905”

STANISŁAW KACZOR-BATOWSKI „WEJŚCIE STRZELCÓW JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO DO KIELC”

Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017–2022.

fotos z planu - Piłsudski na koniu

Miejsce wydarzenia

Chełmska 21, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

Budynek 4A, wystawa „Jak powstaje film? O kulisach realizacji cyklu "Polska Niepodległa – Historia w Ożywionych Obrazach”

Adres

Chełmska 21, Warszawa, Polska