Kontrast
Wielkość czcionki

Potańcówki z muzyką na żywo #8 | Grupa Revival

2019.09.14 Aleje Ujazdowskie 4, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • plenerowo
Organizator: Biuro Programu „Niepodległa”
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 18:00-21:00

Potańcówki na miejskich i wiejskich dechach, letnie taneczne tabory czy zimą domówki były kiedyś powszechnym i lubianym w całej Polsce sposobem spędzania czasu.

Odwołując się do tej tradycji „Niepodległa” oraz Akademia Tańca Tradycyjnego serdecznie zapraszają na bezpłatny cykl potańcówek na dechach z muzyką na żywo!

Tym razem usłyszymy muzykę prosto z warszawskich salonów i przedmieść!
Zagra Grupa Revival!

__

Podczas odbywających się przez cały sezon sobotnich spotkań sięgniemy po melodie i tańce tradycyjne z takich krain historycznych jak Księstwo Łowickie, Mazowsze i Radomszczyzna, Suwalszczyzna i Kresy Wschodnie, Galicja w której skład wchodziła Małopolska i Podkarpacie. Odwiedzimy także Śląsk oraz Wielkopolskę. Udamy się też oczywiście na przedwojenne miejskie dechy, których w samej Warszawie było niemało.

Na potańcówki zapraszamy tancerzy na każdym poziomie zaawansowania (również tych początkujących), oraz w każdym wieku. Młodszych uczestników zapraszamy na organizowane bezpośrednio wcześniej Potańcówki dla dzieci #6 | muzyka na żywo w ogrodzie.

Dopełnieniem potańcówek będą Warszawskie spotkania taneczne – cotygodniowe, czwartkowe kursy tańca, na których będziemy uczyć się poszczególnych kroków!

__
Kolejne spotkania:
– tańce z Małopolski i Podkarpacia | Kapela Maliszów i Kapela Raraszek | 28 września

___

Potańcówki są bezpłatne.

Prowadzenie: Piotr i Bogumiła Zgorzelscy z Akademia Tańca Tradycyjnego

Potańcówki organizowane są przez Biuro Programu „Niepodległa” w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

ańczący w parach ludzie, trzymający się za ręce

Miejsce wydarzenia

Aleje Ujazdowskie 4, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Adres

Aleje Ujazdowskie 4, Warszawa, Polska