Kontrast
Wielkość czcionki

Premiera Zakopiańska „Marsz, marsz Batory”

2019.09.12 Kawiarnia Kmicic, Stanisława Staszica, Zakopane, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
Organizator: Oficyna Wydawnicza Oryginały
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 19-20

Oczarował nas statek M/S Batory. Legendarny transatlantyk. 33 lata pływał pod polską banderą, odbył 222 regularne rejsy oceaniczne, przewożąc w nich ponad 270 tysięcy pasażerów.

Dla wielu z tych osób to była podróż w jedną stronę… podróż na emigrację, podróż życia. Udało nam się porozmawiać z ponad 50 pasażerami „Batorego” oraz członkami załogi mieszkającymi dzisiaj w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie lub Polsce. Podzielili się z nami swoimi wspomnieniami, wrażeniami, tajemnicami i fotografiami… Rejs Batorym to był czas oczekiwania na kraj obiecany. Wspomnienia z tej podróży wciąż budzą silne emocje. 11 dni, 3198 mil morskich i zmienia się całe życie.

Zebrałyśmy fotografie które pochodzą z prywatnych archiwów pasażerów, członków załogi oraz pasjonatów legendarnego transatlantyka. Większość ze zdjęć nie była dotąd nigdzie publikowana. Zaprezentowane teksty to fragmenty wypowiedzi pasażerów, których pamięć o „Batorym” jest wciąż żywa, wzbudza wielkie emocje, czasem śmiech, czasem łzy, pomimo upływu wielu lat. Cytaty zilustrowane fotografiami stanowią spójną opowieść o wyjątkowej podróży, często podróży życia.

Powstała książka ‚Marsz, marsz Batory” autorstwa Barbary Caillot i Aleksandry Karkowskiej, Oficyna Wydawnicza Oryginały

okładka książki

Miejsce wydarzenia

Kawiarnia Kmicic, Stanisława Staszica, Zakopane, Polska

Adres

Kawiarnia Kmicic, Stanisława Staszica, Zakopane, Polska