Kontrast
Wielkość czcionki

Promocja publikacji „Czas zmian. Wodzisław i ziemia wodzisławska pomiędzy Cesarstwem Niemieckim a II Rzeczpospolitą”

2018.10.06 Ignacego Daszyńskiego 2, Wodzisław Śląski, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
  • warsztaty
Organizator: Muzeum w Wodzisławiu Śląskim
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach : 16:30 - 18:00

6 października 2018 r. (sobota) o godzinie 16:30 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Daszyńskiego 2, odbędzie się promocja książki Piotra Hojki „Wodzisław i ziemia wodzisławska pomiędzy Cesarstwem niemieckim a II Rzeczpospolitą”.

Książka ta jest efektem ponad 2 letniej pracy historyka badającego dzieje miasta i okolic na przełomie XIX i XX w. łącznie z okresem powstań śląskich, plebiscytu na Górnym Śląsku i przyłączeniem Wodzisławia i ziemi wodzisławskiej do II Rzeczpospolitej. Jest to praca syntetyczna obejmująca wybrane najważniejsze zagadnienia i wydarzenia z omawianego okresu na ziemi wodzisławskiej.

Podczas spotkania autor omówi najważniejsze zagadnienia jakie znalazły się w publikacji, a zgromadzeni goście będą mogli dopytać o szczegóły powstawania książki oraz o wydarzenia w Wodzisławiu z lat 1888-1922. Po spotkaniu autorskim publikację będzie można otrzymać za darmo w ramach projektu Niepodległa – „Czas zmian. Wodzisław i powiat w drodze do odradzającej się Rzeczpospolitej”, realizowanego przez Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

W kolejnych tygodniach książka będzie również rozdysponowana pomiędzy chętnymi szkołami, bibliotekami oraz instytucjami, które zapotrzebowanie na publikację mogą zgłosić do Muzeum w Wodzisławiu Śląskim pod adresem: historia@muzeum.wodzislaw.pl.

Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

plakat wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Adres

Ignacego Daszyńskiego 2, Wodzisław Śląski, Polska