Kontrast
Wielkość czcionki

Publiczne Słuzby Zatrudnienia w II RP – wystawa tematyczna

20 - 24.09.2018 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzyborzu, Wrocławska, Międzybórz, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
Organizator: Burmistrz Miasta i Gminy Międzybórz, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzyborzu, Waldemar Grzędziak
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach : czartek, piatek - godz. 8-19, poniedziałek - godz. 8-15

Wystawa tematyczna z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dotycząca historii Publicznych Służb Zatrudnienia w II RP.

Wystawa stanowi zbiór pamiątek związanych z funkcjonowaniem Urzędów Pracy w Polsce, szczególnie z okresu utworzenia Urzędów Pośrednictwa Pracy na mocy dekretu Marszałka Józefa Piłsudskiego. W zbiorze znajduje się wiele oryginalnych dokumentów i publikacji – począwszy od ustawy o zabezpieczeniu na wypadek bezrobocia i dzienniki ustaw, poprzez zaświadczenia i dowody zarejestrowania, legitymacje bezrobotnych, książeczki obrachunkowe Ministra Pracy i Opieki Społecznej, książki dotyczące analizy i przyczyn bezrobocia, pamiętniki bezrobotnych, a skończywszy na odznakach dotyczących tego okresu.

Autor wystawy systematycznie powiększa ten zbiór, choć nie łatwo zdobyć pozycje z tego asortymentu. Od 24 lat pracuje w służbach zatrudnienia a ponadto udziela się też w pracy społecznej i współpracuje z instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami działającymi w obszarze polityki społecznej. Posiadaną kolekcję stara się pokazywać w lokalnym środowisku – zarówno w obszarze działań zawodowych jak również prywatnych i mogę śmiało powiedzieć, że spotyka się to z wielką uwagą i zainteresowaniem oraz wieloma ciekawymi pytaniami, uwagami lub historycznymi konkluzjami odbiorców – pracowników, przedsiębiorców, radnych samorządowych, bezrobotnych i innych.

Jest to tym bardziej ważne, że w tym roku obchodzimy 100-lecie niepodległości, a w styczniu 2019r 100-lecie Urzędów Pracy.

banner wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Adres

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzyborzu, Wrocławska, Międzybórz, Polska