Kontrast
Wielkość czcionki

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości i Korowód Niepodległości

2018.06.08
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • plenerowo
  • ogólnopolskie
Organizator: Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości – jedną ze wspólnych inicjatyw zaplanowanych przez szkoły i placówki oświatowe z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości jest próba ustanowienia Rekordu Polski w liczbie par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach. 8 czerwca 2018 roku o godzinie 11:00 w naszych miejscowościach wspólnie podejmiemy próbę ustanowienia Rekordu Polski w liczbie par jednocześnie tańczących poloneza. Próba bicia rekordu to przedsięwzięcie wymagające współpracy i zaangażowania, gdyż odbywać się będzie w wielu lokalizacjach – każda ze szkół w swojej miejscowości podejmie próbę tańca, którą należy udokumentować i przesłać do koordynatora rekordu.

W próbie ustanowienia rekordu wezmą udział szkoły z powiatów – zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego. Tańczenie rekordowego Poloneza będzie odbywać się zarówno w poszczególnych szkołach, jak i lokalnie na rynkach i placach miast w zaangażowanych powiatach.

Wszystkich uczestników Rekordowego Poloneza obowiązują wytyczne Biura Rekordów, które dotyczą m.in.: wymaganego – eleganckiego stroju oraz układów choreograficznych.

Rekordowy Polonez na 100.lecie Odzyskania Niepodległości to niezwykłe przedsięwzięcie, które uczci tak ważną dla nas rocznicę i będzie niezapomnianym wydarzeniem integrującym uczniów, nauczycieli, rodziców i lokalną społeczność.

Korowód Niepodległości – 8 czerwca 2018 roku – barwne wydarzenie – poprzedzające próbę ustanowienia Rekordu Polski w liczbie par jednocześnie tańczących poloneza. Głównym założeniem Korowodu Niepodległości jest integrowanie uczniów, nauczycieli, rodziców i lokalnej społeczności podczas wspólnego, biało-czerwonego marszu dla Niepodległej. Korowody Niepodległości wyruszą w wielu miejscowościach powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, a ich inicjatorami będą szkoły i placówki oświatowe z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Ideą Korowodu Niepodległości jest zamanifestowanie patriotyzmu i przywiązania do historii naszej Ojczyzny poprzez prezentację barw narodowych: biało-czerwone elementy stroju, flagi i flagietki narodowe, biało – czerwone balony oraz transparenty prezentujące najważniejsze daty z historii Polski. Podczas Korowodu zaprezentowane zostaną postaci ubrane w kostiumy historyczne i stroje ludowe – podkreślające przywiązanie do historii Polski oraz lokalnej tradycji. Marsz barwnego Korowodu Niepodległości będzie ważnym wydarzeniem dla społeczności lokalnych – zachęci do wspólnego świętowania 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

zdjęcie Zamościa