Kontrast
Wielkość czcionki

Retro kino pod chmurką #6 | „Sportowiec mimo woli”

2019.09.21 Aleje Ujazdowskie 4, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • plenerowo
Organizator: Biuro Programu Niepodległa
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 20:30

Zapraszamy na bezpłatne, letnie seanse polskiego kina międzywojennego!

21 września spotkamy się, by wspólnie obejrzeć przedwojenną komedię pt. „Sportowiec mimo woli”.

Skromny warszawski fryzjer, Dodek Czwartek, zostaje przypadkowo wzięty za Jerzego Piątka – znanego kanadyjskiego hokeistę. Dostaje angaż w drużynie prezesa na pozycji bramkarza. W tym samym czasie Piątek zostaje omyłkowo wzięty za fryzjera! Sytuacja ta wymyka się spod kontroli, prezesostwo wraz z Czwartkiem udają się do Zakopanego na mecz drużyny prezesa Madeckiego z drużyną barona Dropsa. Jeśli baron wygra zawody, otrzyma rękę pięknej Lili Madeckiej. Atmosfera z minuty na minutę staje się coraz bardziej napięta!

Błyskotliwe dialogi, nietuzinkowy humor i znakomita gra aktorska – tak najlepiej opisać film Mieczysława Krawicza – „Sportowiec mimo woli”!

Zapraszamy do Niepodległa. Miejsce spotkań!

____

Seans odbędzie się w ogródku Niepodległa. Miejsce spotkań. W przypadku brzydkiej pogody przeniesiemy się pod jego zadaszoną część.

____

Partnerem cyklu jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Filmy zostały poddane cyfrowej rekonstrukcji w ramach projektu Nitrofilm. Projekt „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wszystkie pokazy są bezpłatne, zapisy nie obowiązują.
__

Organizatorem seansów jest Niepodległa. Miejsce spotkań, kawiarniana przestrzeń w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

czarno-biały kadr z filmu

kadr z filmu "Sportowiec mimo woli"

Miejsce wydarzenia

Aleje Ujazdowskie 4, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Adres

Aleje Ujazdowskie 4, Warszawa, Polska