Kontrast
Wielkość czcionki

„Rówieśnicy Niepodległej” – promocja książki

2020.11.09 Centrum Integracji Kulturanej Orzeł, Chopina, Bolesławiec, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
Organizator: Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 17:00 - 18:00

Projekt „100 100-latków na 100-lecie” realizowany jest przez wrocławski Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” od 2018 r., przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu powstała wędrująca po całej Polsce, plenerowa wystawa „Rówieśnicy Niepodległej”, zbudowana ze wspomnień i przemyśleń osób urodzonych w 1920 r. lub wcześniej. Do tej pory oglądać ją można było min. w Malborku, Wrocławiu, Opolu, Kielcach, Białymstoku czy śląskim Radzionkowie. Od 19 października do 30 października br. gościć będzie przy Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki.

Zwieńczeniem projektu jest publikacja Rówieśnicy Niepodległej. Na spotkaniu ją promującym Marek Szajda i Marcin Musiał z Centrum Historii Zajezdnia podsumują projekt, opowiadając min. o pracach nad wystawą i samą książką.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona – obowiązują rezerwacje telefoniczne (nr. 75 645 35 98).

Projekt „100 100-latków na 100-lecie”, w ramach którego powstała wystawa, sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022.

Ilustracja prostokątna w orientacji poziomej. Na białym tle przedstawiono pięć rzędów kółek, w których znajdują się portrety starszych osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Niemal wszystkie portrety znajdują się na czerwonym tle, tylko trzy z nich są na fioletowym tle - czwarty w pierwszym rzędzie patrząc od lewej strony, trzeci w drugim rzędzie patrząc od lewej i pierwszy od lewej w czwartym rzędzie. Na wysokości czwartego rzędu, po prawej stronie, znajduje się napisany kapitalikami, czerwony napis: Rówieśnicy Niepodległej. Sto lat historii Polski z perspektywy najstarszych Polaków. W prawym górnym i dolnym lewym rogu ilustracji, po przekątnej, znajdują się ciemnogranatowe trójkąty; ten po prawej stronie zawiera białe logo Zajezdni, ten po lewej stronie zawiera białą grafikę książki.

Miejsce wydarzenia

Centrum Integracji Kulturanej Orzeł, Chopina, Bolesławiec, Polska

Adres

Centrum Integracji Kulturanej Orzeł, Chopina, Bolesławiec, Polska