Kontrast
Wielkość czcionki

Spacer tematyczny z przewodnikiem pt. „Śladami wiślańskiej moderny”

2020.08.01 Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa, Wisła, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • plenerowo
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 10.00 - 13.00

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle zaprasza na spacer tematyczny z przewodnikiem pod tytułem „Śladami wiślańskiej moderny”. Zbiórka o godzinie 10.00 przed Domem Zdrojowym na wiślańskim rynku (Pl. Hoffa).

Spacer kontynuuje architektoniczną tematykę wykładów tegorocznej Wakacyjnej Akademii Kultury. Poprowadzi go Przemysław Czernek z Instytutu Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej.

Przed rozpoczęciem spaceru zapraszamy również do obejrzenia wystawy plenerowej „Wisła na dawnej pocztówce”, która doskonale wprowadzi uczestników w temat, pokazując widoki dawnej Wisły i dawną wiślańską architekturę. Z pewnością część budynków przedstawionych na wystawie będzie można zobaczyć podczas spaceru.

Przy okazji zapraszamy do obejrzenia zapisu wykładu Pana Czernka pt. „Modernizm doby dwudziestolecia międzywojennego w Wiśle. Powstanie nowoczesnej, śląskiej stacji klimatycznej”, który odbył się w wiślańskiej bibliotece 9 lipca (jeden z linków do wydarzenia).

Serdecznie zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Montaż zdjęć wiślańskich budynków

Miejsce wydarzenia

Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa, Wisła, Polska

Szczegóły lokalizacji

Początek spaceru - rynek miasta - Plac B. Hoffa w Wiśle

Adres

Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa, Wisła, Polska