Kontrast
Wielkość czcionki

Spektakl „Od wozu Drzymały do Powstania Wielkopolskiego”

2018.12.17 Ryczywół, Polska
Dodaj do kalendarza
  • dla dzieci
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury - Biblioteka Publiczna
Płatność: 500.00
W godzinach: 10:30 - 12:00

Biblioteka zaprosiła Sapartowski Teatr Lalek DUDULA z Poznania na spektakl: „Od wozu Drzymały do Powstania Wielkopolskiego”.

Scena występujących aktorów przedstawiać będzie faktycznie wóz Drzymały, bohaterów biorących udział w spektaklu i symboliczną flagę Powstania Wielkopolskiego. Aktorzy przybliżą uczniom klas czwartych ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Ryczywole historię wydarzeń na terenie Wielkopolski. Rozpoczną od zaborów przypominając dzieciom o trudnym życiu w zaborze pruskim i braku możliwości rozmawiania i uczenia się w języku polskim. Całe wystąpienie przeplatane będzie piosenkami patriotycznymi i monologiem tego trudnego okresu.

Przed dziećmi wystąpią Elżbieta Wojtas i Paweł Kuleszewicz. Wydarzenie odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Ryczywole w specjalnej sali w której także można będzie zapoznać się z wystawą książek i opisów przedstawiających przebieg Powstania Wielkopolskiego.

W związku z nawiązaną współpracą z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości, Biuro Programu „Niepodległa” aktywnie włącza się w organizację wydarzeń upamiętniających setną rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego.

Logo biblioteki Biblioteki Publicznej w Ryczywole zapraszając na spotkanie z Sapartowskim Teatrem Lalek DUDULA na spektakl :

Miejsce wydarzenia

Ryczywół, Polska

Szczegóły lokalizacji

W bibliotece publuicznej ul. Mickiewicza 14

Adres

Ryczywół, Polska