Kontrast
Wielkość czcionki

Śpiewanki niepodległościowe z Ferajną z Hoovera

2018.11.08 Łazienki Królewskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
Organizator: Biuro Programu "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach : 18-19:45

„My, Pierwsza Brygada”, „O mój rozmarynie” oraz wiele innych pieśni będziemy mieli okazję wspólnie zaśpiewać w najbliższy czwartek!

Śpiewanki niepodległościowe, organizowane niemalże w przeddzień rocznicy stulecia odzyskania niepodległości są okazją do przypomnienia sobie powszechnie znanych i lubianych pieśni i piosenek pierwszowojennych i patriotycznych.

Śpiewać będziemy wspólnie z Ferajna z Hoovera – niezwykle porywającym zespołem na 9 męskich głosów, znanym ze swoich występów na ulicach Warszawy, szczególnie w rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego.

_______

Śpiewanki są pierwszym wydarzeniem realizowanym w Niepodległa. Miejsce spotkań ramach „Weekendu niepodległej”. Zapraszamy również na inne wydarzenia:
– piątkowy Wieczór z Foggiem,
– sobotnie warsztaty rękodzielnicze oraz wspólny obiad
– niedzielne poranne warsztaty rodzinne, połączone z udziałem w akcji „Niepodległa do hymnu”
– poniedziałkowe odpoczywanie przy filiżance dobrej kawy, kawiarnianych planszówkach

Przez cały weekend w Niepodległa. Miejsce spotkań na hasło „Świętujmy razem!” skorzystacie ze zniżki! 

Prócz wydarzeń organizowanych w Niepodległa. Miejsce spotkań polecamy sobotni Koncert dla Niepodległej oraz niedzielny Festiwal Niepodległa! Pełna baza wydarzeń organizowanych w Polsce z okazji tego wyjątkowego jubileuszu: https://niepodlegla.gov.pl .

______

Ferajna z Hoovera ➡ grupa znajomych, która spontanicznie połączyła swoje muzyczne talenty, by oddać hołd warszawskim powstańcom. Ciepły odbiór publiczności na ich występy sprawił, że grają do dziś przybliżając słuchaczom piosenki powstańcze, okupacyjne, a także utwory patriotyczne czy legionowe. Okrzyknęli się Ferajną z Hoovera, gdyż to właśnie na skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu można spotkać ich w najważniejsze rocznice dla tego Państwa i miasta.

Niepodległa. Miejsce spotkań ➡ kawiarniana przestrzeń w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

#świętujmyrazem #niepodległadlawszystkich

zdjęcie grających muzyków

zespół w czasie występu, fot. T. Tołłoczko

Miejsce wydarzenia

Szczegóły lokalizacji

"Niepodległa. Miejsce spotkań" znajduje się w samym parku Łazienki Królewskie, zaraz przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Adres

Łazienki Królewskie, Warszawa, Polska