Kontrast
Wielkość czcionki

Śpiewanki powstańcze z Ferajną z Hoovera

2021.08.01 Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
Organizator: Biuro Programu "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 15:30-17:00

1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zaśpiewamy pieśni i piosenki powstańcze!

Śpiewać będziemy z Ferajną z Hoovera – porywającym zespołem na 9 męskich głosów, znanym ze swoich występów w naszym pawilonie kulturalnym i na ulicach Warszawy. Śpiewanki powstańcze z Ferajną z Hoovera rozpoczynamy o 15.00 na dwie godziny przed „godziną W”. O 17.00, po zakończeniu wydarzenia, stojąc na baczność uczcimy minutą ciszy uczestników Powstania Warszawskiego.

Ferajna z Hoovera to grupa znajomych, która spontanicznie połączyła swoje muzyczne talenty, by oddać hołd warszawskim powstańcom. Ciepły odbiór publiczności na ich występy sprawił, że grają do dziś przybliżając słuchaczom piosenki powstańcze, okupacyjne, a także utwory patriotyczne czy legionowe. Okrzyknęli się Ferajną z Hoovera, gdyż to właśnie na skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu można spotkać ich w najważniejsze rocznice dla tego Państwa i miasta.

Śpiewanki powstańcze z Ferajną z Hoovera organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości. Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Mężczyźni w stokach z epoki śpiewają piosenkę

Ferajna z Hoovera Fot. Tomasz Tołłoczko / BPN

Miejsce wydarzenia

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska

Szczegóły lokalizacji

NMS znajduje się w budynku starej Herbaciarni w sercu Warszawy - Łazienkach Królewskich. Traficie do nas idąc od pomnika Chopina w kierunku Ogrodu Botanicznego. Jeżeli idziecie od strony Placu na Rozdrożu traficie do nas pierwszym wejściem do Łazienek Króleskich od Al. Ujazdowskich: furtką przy Ogrodzie Botanicznym.

Adres

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska