Kontrast
Wielkość czcionki

„Świat w Polsce – czyli struktura narodowo-etniczna i wyznaniowa Polski” – Geograficzne Spotkanie na Krakowskim Przedmieściu

2021.04.08
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • ogólnopolskie
Organizator: Wydział Geografii i Studiów Regionalnych
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Geograficzne Spotkania na Krakowskim”, który odbędzie się 8 kwietnia 2021 w godzinach 12.00-13.00.

Wykład zatytułowany „Świat w Polsce – czyli struktura narodowo-etniczna i wyznaniowa Polski” poprowadzą mgr Marta Raczyńska-Kruk oraz mgr Łukasz Karpecki.

Jakie mniejszości narodowe, etniczne i wyznaniowe zamieszkują nasz kraj? Gdzie się koncentrują? Jakimi językami regionalnymi mówi się w Polsce? Jaka jest różnica między mniejszością narodową i etniczną? I w końcu – czy współczesna Polska różni się pod względem struktury narodowościowej i religijnej od swoich poprzedniczek? W czasie wystąpienia słuchacze nie tylko poznają współczesną strukturę narodowo-etniczną i wyznaniową Polski, ale także zrozumieją jej wpływ na funkcjonowanie państwa i zasób urzędowych nazw geograficznych w rożnych regionach naszego kraju.

Wykład jest organizowany w ramach projektu „Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: perspektywa 2022” realizowanego na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW, finansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

logo z kodu kreskowego w kształcie północnej połowy Polski i nazwą Geograficzno-Polityczny Atlas Polski