Kontrast
Wielkość czcionki

Szkolenie dla nauczycieli liceów ogólnokształcących i techników województwa pomorskiego „Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: Perspektywa 2022”

2021.05.24 Aleja Generała Józefa Hallera 14, 80-401 Gdańsk, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • warsztaty
Organizator: Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 16.30 - 18.00

Nauczycieli geografii, historii lub wiedzy o społeczeństwie uczących w liceach ogólnokształcących lub technikach województwa lubuskiego zapraszamy na szkolenie! Zapisy dostępne są na stronie Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

24 MAJA 2021, 16.30-18.00 ONLINE

W trakcie szkolenia zaprezentowane zostaną nowoczesne narzędzia pracy z uczniami, które można wykorzystać zarówno w trakcie lekcji prowadzonych w klasie, jak i tych realizowanych w formie wycieczki terenowej. Nauczyciele dowiedzą się, w jaki sposób korzystać z materiałów edukacyjnych umieszczonych na stronie internetowej projektu, m.in. z pierwszego wydania „Geograficzno-politycznego atlasu Polski”, innowacyjnych map przygotowywanych do jego drugiego wydania oraz scenariuszy lekcji na bieżąco publikowanych na stronie internetowej oraz profilu Facebook Projektu. Proponowane scenariusze lekcji, dzięki zastosowaniu różnych metod pracy ukierunkowanych na rozwój umiejętności krytycznego czytania map, mają na celu zaciekawienie i zaktywizowanie uczniów.

Szkolenie jest skierowane do nauczycieli geografii, historii lub wiedzy o społeczeństwie uczących w liceach ogólnokształcących lub technikach województwa pomorskiego i jest jednym z serii 16 szkoleń organizowanych w ramach projektu „GEOGRAFICZNO-POLITYCZNY ATLAS POLSKI. POLSKA W ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM: PERSPEKTYWA 2022″ realizowanego przez Zakład Geografii Politycznej i Historycznej Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Sfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022.

logo z kodu kreskowego w kształcie północnej połowy Polski i nazwą Geograficzno-Polityczny Atlas Polski

Miejsce wydarzenia

Aleja Generała Józefa Hallera 14, 80-401 Gdańsk, Polska

Szczegóły lokalizacji

zdalnie

Adres

Gdańsk, Polska