Kontrast
Wielkość czcionki

Tradycja na scenie -pierwszy wieruszowski jarmark w niepodległej Polsce

2018.10.13 Wieruszów, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • folklor/rękodzieło
  • plenerowo
  • rekonstrukcje/inscenizacje
  • zwierzęta mile widziane
Organizator: Wieruszowski Dom Kultury
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach : 10.00-14.00

13 października w godzinach od 10.00 d0 14.00 na wieruszowskim rynku odbędzie się wielka rekonstrukcja targowiska miejskiego sprzed 100 laty. Zjadą się więc wieśniacy z warzywami, owocami, jajami, kurami i wszystkim tym, co sprzedawało się w okresie międzywojennym. Będą też Żydzi, którzy stanowili wówczas ponad 40 % mieszkańców Wieruszowa. Będzie odbywać się autentyczny handel więc zabierzcie ze sobą wiklinowe kosze i planujcie zakupy.

Prawdziwa przedwojenna kolonialna kawa i domowe ciasto serwowane będą w kawiarence pod chmurką, a polscy żołnierze rozdawać będą grochówkę z garkuchni. Pojawią się również strażacy – oni ugaszą pożar, orkiestra, handlarze starociami i kolekcjonerzy. Cyganki będą wróżyć i tańczyć. Odegramy również cztery scenki przygotowane przez uczniów szkół wieruszowskich.

Zaprezentują się również wieruszowscy rzemieślnicy: zegarmistrz, szewc, stolarz, ostrzarz noży, fotograf. Będzie kataryniarz, pucybut, kominiarz. A mali strażacy odbędą regularne ćwiczenia. Specjalnie dla dzieci prowadzone będą zabawy, w które bawiły się nasze pra-prababcie. U modystki będzie można kupić modne wówczas nakrycia głowy, a kwiaciarka zapewni bukiecik dla ukochanej. Wielką atrakcją będzie występ artystki z Poznania śpiewającej szlagiery międzywojnia, która przyjedzie dorożką z dworca kolejowego na Podzamczu

plakat wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Adres

Wieruszów, Polska