Kontrast
Wielkość czcionki

Tydzień dla Niepodległej w SP 10

05 - 09.11.2018 Gorzow Wielkopolski, 66-400 Gorzów Wielkopolski, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • folklor/rękodzieło
  • plenerowo
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: W godzienach pracy szkoły

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Gorzowie Wlkp. włączyła się w świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na różne sposoby. Oprócz udziału w projekcie „Godność, Wolność, Niepodległość”, realizuje projekt własny „Tydzień dla Niepodległej”, który został nagrodzony w konkursie Lubuskiego Kuratora Oświaty pod tym samym tytułem.

Realizacja przedsięwzięcia rozpoczęła się już od początku roku szkolnego. Ogłaszamy konkursy, zbieramy materiały, uczymy się pieśni, wykonujemy tematyczne prezentacje multimedialne w chmurze. W samym Tygodniu dla Niepodległej będą miały finał konkursy:
– „Kartka z kalendarza – Rok dla Niepodległej” (wydrukowany zostanie szkolny kalendarz z kolorowankami patriotycznymi przygotowanymi przez uczniów)
– “Pamiątki z Polski” – konkurs na najlepsze projekty rysunku na torbie (wykonane zostaną torby z motywem patriotycznym)
– „Dąb dla Niepodległej” – konkurs na nazwę dębu, który posadziliśmy na terenie szkoły z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości
– Turniej sportowy z okazji Dnia Niepodległości – Bieg o niepodległość

Rozegrane zostaną również:
– Turniej gier patriotycznych “Polska”
– Szkolna grywalizacja historyczna “Patriotyzm nie jest mi obcy”
– Podchody – historyczna gra na świeżym powietrzu.

Będziemy rozwiązywać zadania matematyczne w oparciu o treści historyczne, odbędą się biało-czerwone zabawy taneczne i wiele innych działań. W czwartek odbędzie się PASOWANIE DZIECI Z KLAS PIERWSZYCH NA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY. Uroczystość będzie miała charakter patriotyczny, z pokazem Poloneza w wykonaniu uczniów klas drugich, wierszyków i pieśni tematycznych. W piątek odbędą się apele podsumowujące działania gdzie m.in. wspólnie odśpiewamy hymn o 11.11 i pieśni z seniorami z Domu Dziennego Pobytu, pokażemy nasze prezentacje, wręczymy nagrody, a potem udamy się na poczęstunek do kawiarenki z biało-czerwonymi słodkościami.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

rocznicowa gazetka szkolna

Miejsce wydarzenia

Gorzow Wielkopolski, 66-400 Gorzów Wielkopolski, Polska

Adres

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki