Kontrast
Wielkość czcionki

Uroczysta prezentacja i przekazanie fortepianu Ignacego Jana Paderewskiego

2019.10.12 Aula Nova, pl. Stuligrosz, Poznań, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
  • rekonstrukcje/inscenizacje
Organizator: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 17.00-19.00
Wydarzenie przystosowane dla niepełnosprawnych: rampa, winda

Podczas koncertu, 12 października 2019 roku o godz. 17:00 w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu zostanie pokazany fortepian, na którym w Wiedniu u znakomitego pedagoga Teodora Leszetyckiego, uczył się grać Ignacy Jan Paderewski. Po koncercie instrument, który Towarzystwo Muzyczne im. T. Leszetyckiego przekaże poznańskiej uczelni, będzie eksponowany w holu akademii. Organizatorami uroczystości są wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann i rektor Akademii Muzycznej im. I. j. Paderewskiego w Poznaniu prof. Halina Lorkowska. Fortepian z 1882 roku został kupiony przez Towarzystwo Muzyczne im. Teodora Leszetyckiego i był przechowywany w Hamburgu. Zakup instrumentu dofinansowało Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z inicjatywy ambasadora Polski w Berlinie prof. Andrzeja Przyłębskiego oraz kierownictwa PKN ORLEN i ORLEN Deutschland GmbH fortepian został przewieziony z Hamburga do Poznania.

Podczas uroczystości wysłuchać będzie można recitalu prof. Huberta Rutkowskiego, prezesa Towarzystwa Muzycznego im. T. Leszetyckiego a jednocześnie znakomitego pianisty, pedagoga i popularyzatora polskiej muzyki. Z udziałem profesora odbędzie się również inscenizacja lekcji gry na pianinie.

zbliżenie na klawisze fortepianu

Miejsce wydarzenia

Aula Nova, pl. Stuligrosz, Poznań, Polska

Szczegóły lokalizacji

Aula Nova przy Akademii Muzycznej w Poznaniu

Adres

Aula Nova, pl. Stuligrosz, Poznań, Polska