Kontrast
Wielkość czcionki

VI Piknik Lotniczy połączony z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę

2018.07.08 Strzelce Małe, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • dla dzieci
  • plenerowo
  • rekonstrukcje/inscenizacje
Organizator: Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach : 12:00 - 22:30

8 lipca 2018 r. odbędzie się Piknik Lotniczy w Strzelcach Małych ( gm. Szczurowa ). Podczas tegorocznej edycji wydarzenia Organizatorzy uczczą 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100-lecie lotnictwa polskiego. Piknik rozpocznie koncert Orkiestry Dętej, która melodią pieśni patriotycznych podkreśli charakter wydarzenia. W programie Pikniku znajdą się pokazy lotnicze Nieuportów czyli replik samolotów z I wojny światowej oraz zabytkowego ,,Antka” czyli samolotu AN-2 Wiedeńczyk. Oprócz widowiska na podniebnej scenie uczestnicy będą mogli zobaczyć samoloty z bliska oraz posłuchać ich historii.

Na płycie lądowiska stanie lazaret, czyli szpital polowy wraz z ekspozycją, gdzie zobaczyć będzie można sprzęt medyczny jakim dysponowano, podczas I wojny światowej. Dodatkowo profesjonalny personel, w skład którego wchodzi lekarz, siostry instrumentariuszki, PCK oraz sanitariusz, zaprezentuje jak wykonywano operacje oraz badania w tamtejszym okresie.

W godz. wieczornych na niebie pojawią się ORLIKI czyli zespół akrobacyjnych polskich sił powietrznych. Obok eksponatów z I wojny światowej swoje umiejętności zaprezentują piloci z formacji samolotowej: Adam Labus, Sebastian Nowicki i Łukasz Świderski. Już od piątku, 6 lipca na strzeleckim niebie będzie można podziwiać paralotniarzy z Małopolskiego Klubu Paralotniowego. Na zakończenie wydarzenia odbędzie się koncert zespołu LOKA. Piknik Lotniczy poprowadzi aktor filmowy i teatralny Tomasz Schimscheiner.

plakat wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Adres

Strzelce Małe, Polska