Kontrast
Wielkość czcionki

Warszawskie spotkania rękodzielnicze „Porcelana warszawska” w „Niepodległa. Miejsce spotkań”

2019.08.20
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • folklor/rękodzieło
  • warsztaty
Organizator: Biuro Programu "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 17:00

Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju bezpłatny cykl spotkań rękodzielniczych!

Powstanie porcelany owiane jest wieloma legendami – może właśnie dlatego nawet dziś jest nieodzownym rekwizytem nobilitowanych salonów warszawskich. Szczypta magii, naniesiona za pomocą farb ceramicznych na przygotowane dla uczestniczek i uczestników gotowe porcelanowe formy, pozwoli stworzyć niepowtarzalne naczynia umilające codzienne herbaciane rytuały.

Podczas warsztatów ozdobimy kuchenne akcesoria nawiązujące do ulubionych, tradycyjnych form z historii warszawskiej porcelany. Wykorzystamy historyczne wzornictwo, motywy rodem z warszawskich manufaktur. Mile widziane są zarówno osoby z doświadczeniem rękodzielniczym, jak i te, dla których będzie to pierwsze spotkanie z pracami manualnymi!

Spotykamy się między 17 a 20. Wszystkie warsztaty rękodzielnicze zaplanowano tak, by przedmioty można było wykonać w dowolnym wymiarze czasu – poświęcić im trzydzieści minut lub trzy godziny.

Informacje praktyczne:
– na warsztaty zapraszamy zarówno dorosłych, jak i starsze dzieci wraz z opiekunami,
– zajęcia są bezpłatne,
– organizator zapewnia wszystkie materiały,
– zapisy nie obowiązują.

Warsztaty będą prowadzone przez doświadczone artystki-animatorki z Miejsca Spotkań Warszawa.

Warsztaty organizowane są w „Niepodległa. Miejsce spotkań” – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

kobieta malująca pędzlem kobietę i mężczyznę na kawałku porcelany

Miejsce wydarzenia

Szczegóły lokalizacji

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Adres

al. Ujazdowskie 4, Warszawa, Polska