Kontrast
Wielkość czcionki

Warszawskie spotkania taneczne #8 – Tańce z Suwalszczyzny w „Niepodległa. Miejsce spotkań”

2019.07.11
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • plenerowo
  • warsztaty
Organizator: Biuro Programu "Niepodległa"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 18:00

Niepodległa oraz Akademia Tańca Tradycyjnego zapraszają na bezpłatne warsztaty dawnych tańców z Suwalszczyzny i Wileńszczyzny!

Suwalszczyzna i Wileńszczyzna to północna część tzw. Kresów Wschodnich ziem przynależnych do II Rzeczpospolitej. Był to tygiel kulturowy i etniczny, m.in. ze względu na wspólne zamieszkiwanie tych terenów przez ludność polską, rosyjską, białoruską, litewską, niemiecką i żydowską. Na tych terenach można znaleźć bardzo interesujące melodie i tańce miejscowe i importowane, które uległy na Kresach przekształceniu przybierając formy inne niż ich pierwowzór np. krakowiak. Umilały one życie wszystkim narodowościom zamieszkującym te tereny.

Podczas warsztatów i potańcówki nauczymy się i zatańczymy oberki, mazurki, polki, walce, krakowiaki. Ponadto poznamy takie tańce jak kozaka, podespana, polka galopka czy kadryl.

Czwartkowe warsztaty będą dopełnione sobotnią potańcówką z muzyką na żywo. Przez całe lato spotykamy się w co drugą sobotę, by z udziałem różnych kapeli regionalnych mieć okazję do wykorzystania nowo poznanych kroków. Spotkania poprzedzają potańcówki dla dzieci z muzyką na żywo w ogrodzie!

Dla kogo?
Warsztaty przewidziane są przede wszystkim dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Skorzystają z nich jednak także nauczyciele i uczniowie szkół muzycznych czy baletowych, instruktorzy, tancerze, muzycy i animatorzy kultury.

Co jest potrzebne?
Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczyny mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie). Trampki i adidasy z gumową podeszwą odstawiamy do szafy.

Jak wziąć udział?
– Na warsztaty nie obowiązują zapisy.
– Warsztaty są bezpłatne.
– Udział w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu.

Naukę każdego tańca podsumowuje sobotnia potańcówka z muzyką na żywo.

Warsztaty organizowane są przez Biuro Programu „Niepodległa” w „Niepodległa. Miejsce spotkań” – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

tańczący ludzie w parku

Miejsce wydarzenia

Szczegóły lokalizacji

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Adres

al. Ujazdowskie 4, Warszawa, Polska