Kontrast
Wielkość czcionki

Warsztaty i koncert Droga Wolności

16 - 17.10.2021 Dom Kultury Kadr, Wincentego Rzymowskiego, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • warsztaty
Organizator: Fundacja Otwarta Scena
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 16.10 2021 g. 10:00-18:00, 17.10.2021 g. 16:00-20:30

Warsztaty i koncert z utworami chóralnymi polskich kompozytorów 20-lecia międzywojennego. Cały projekt ma na celu ukazanie odbudowę polskiej tożsamości kulturowej po 1918 r. na przykładzie muzyki chóralnej wybitnych polskich kompozytorów tworzących w tamtym okresie, a pochodzących z różnych rejonów Polski, z województw poznańskiego, warszawskiego, krakowskiego i lwowskiego: Jana Ignacego Paderewskiego, Feliksa Nowowiejskiego, Mieczysława Karłowicza, Jana Adama Maklakiewicza, Bolesława Wallka-Walewskiego, Ottona Mieczysława Żukowskiego i Stanisława Niewiadomskiego. Autorami słów wybranych utworów są m.in.: Maria Konopnicka, Stanisław Rybicki i Kornel Makuszyński, Konstanty Ildefons Gałczyński.

Koncert zostanie poprzedzony otwartymi warsztatami śpiewaczymi, których celem będzie artystyczna praca nad utworami wspomnianych wyżej kompozytorów oraz zapoznanie uczestników z zagadnieniami dotyczącymi rozwoju muzyki chóralnej po odzyskaniu niepodległości w poszczególnych województwach, technik śpiewaczych oraz zagadnień wykonawstwa chóralnego poprzez interaktywne wykłady ze specjalistami. Końcowym efektem warsztatów będzie wykonanie przez uczestników, z towarzyszeniem Archikatedralnego Chóru Męskiego Cantores Minores, koncertu, który zapozna publiczność z nieznanym szerzej repertuarem. Podjęty temat i forma jego realizacji pokazuje odbiorcy zarówno wspomnienie historyczne jak i drogę, którą współcześnie należy podążać w celu dbania o tożsamość kulturową w czasach pokoju.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Plakat stylizowany na plakaty tworze w xx-leciu wojennym. Cały obszar plakatu podzielony liniami, tworzące zamknięte prostokąty, w których wpisany jest tekst. Duży stylizowany napis "Droga Wolności”. Na górze wypisane są daty wydarzenia, po lewej stronie wymienieni kompozytorzy, których muzyka będzie wykonywana, po prawej stronie wymienione są aktywności warsztatowe. Na Dole znajduje się kod QR oraz instrukcja jak należy zapisać się na warsztaty.

Plakat stylizowany na plakaty tworze w xx-leciu wojennym. Cały obszar plakatu podzielony liniami, tworzące zamknięte prostokąty, w których wpisany jest tekst. Duży stylizowany napis

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury Kadr, Wincentego Rzymowskiego, Warszawa, Polska

Adres

Dom Kultury Kadr, Wincentego Rzymowskiego, Warszawa, Polska