Kontrast
Wielkość czcionki

Warsztaty muzyczne i wokalne w Krośniewicach

29.09 - 10.11.2018 Gminne Centrum Kultury, Targowa, Krośniewice, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • warsztaty
Organizator: Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe warsztaty muzyczne i wokalne!

Obydwie formy warsztatów zostaną przeprowadzone w Ośrodku Kultury OSPa, ul. Targowa 15. Szczegółowy ich harmonogram jest przygotowywany w konsultacji z uczestnikami zrekrutowanymi w wyniku prowadzonego naboru (zajęcia w weekendy, 20 godz.).

Zajęcia są skierowane do młodych osób, które znają nuty i potrafią grać na instrumentach, mają ukończone ognisko muzyczne lub szkołę muzyczną, a studiują najczęściej inne kierunki, albo też jeszcze uczęszczają do szkoły muzycznej. W warsztatach mogą również uczestniczyć muzykujący dorośli. Warsztaty są skierowane do 12 takich osób. W czasie zajęć uczestnicy będą mogli spotkać się i pod okiem osoby prowadzącej przygotować utwory, a następnie wystąpić na scenie. Utwory, które zostaną opracowane przez zespół, to piosenki o wolności – od legionowych po najnowsze, Jacka Kaczmarskiego czy ,,Wolność” Marka Grechuty. Dobór utworów określa autorski scenariusz koncertu stworzony specjalnie na okazję Finału. Grupy warsztatowe opracują min. 12 utworów. Przygotowane wykonania instrumentalne będą towarzyszyły występom wokalistów rozwijającym umiejętności na swoich warsztatach.

Drugi rodzaj warsztatów będzie miał charakter przygotowawczy dla wokalistów (16 godz.) i obejmuje pracę nad solowym i grupowym wykonaniem utworów. Zajęcia będą służyły rozwinięciu sprawności wokalnej uczestników oraz ich współpracy z zespołem. Projekt zakłada włączenie do zajęć wokalistów w różnym wieku, również seniorów, jeśli zechcą spróbować. Zakłada się, że w warsztatach wokalnych i koncercie finałowym weźmie udział 25 osób śpiewających.

Finał warsztatów – koncert ,,Wolność…” odbędzie się w wieczór poprzedzający 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Serdecznie zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

baner wydarzenia

Miejsce wydarzenia