Kontrast
Wielkość czcionki

Warsztaty muzyczne – „Ojczyzna jest tam, gdzie wolność”

21.06 - 20.11.2019 Wólczańska 225, Łódź, Polska
Dodaj do kalendarza
  • aktywnie
  • bezpłatnie
  • warsztaty
Organizator: Fundacja "Równe Szanse"
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 15.00-18.00

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać pieśni patriotyczne, powstańcze, i te szczególne, które towarzyszyły naszym rodakom, na różnych frontach, gdy szli walczyć o Polskę wolną i niepodległą!

Na inspirujących zajęciach ustalamy repertuar, który zaprezentujemy podczas uroczystych obchodów, świąt, pikników i spotkań oraz przygotowujemy część muzyczną prezentacji końcowej projektu „Ojczyzna jest tam, gdzie wolność”. Przybliżymy sylwetki autorów tekstów, ich losy i historię powstania wyjątkowych utworów. Przy okazji opowiemy o dziejach naszego kraju, walce o niepodległość i wolność.

Opowiadamy naszą historię poprzez pryzmat muzyki, jaka rodziła się w porywach powstańczych, na wojnach i zsyłkach, banicji. Warsztaty to także nauka dykcji, praca z logopedą, nauka emisji głosu. Śpiewanie w chórze to sztuka, ale też wspaniała zabawa i wspólne spędzanie czasu. Ważnym elementem warsztatów są ćwiczenia oddechowe – forma wyciszenia, relaksu, ale i pracy nad oddechem.

Uczestnikom proponujemy także wspólne wyjścia do muzeum, teatru, czy na koncerty. Pod koniec projektu planujemy zorganizowanie uroczystej prezentacji końcowej „Ojczyzna jest tam, gdzie wolność”, na której wszystkie grupy warsztatowe zaprezentują swoje dokonania. 

Zapraszamy do wspólnego śpiewania!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

otwarty zapis nutowy jakiegoś utworu

Miejsce wydarzenia

Wólczańska 225, Łódź, Polska

Szczegóły lokalizacji

Wólczańska 225

Adres

Łódź, Polska