Kontrast
Wielkość czcionki

Webinarium dla słuchaczy szkół doktorskich i słuchaczy bloków pedagogicznych

2021.10.15
Dodaj do kalendarza
  • warsztaty
  • ogólnopolskie
Organizator: Wydział Geografii i Studiów Regionalnych
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium skierowanym do doktorantów i słuchaczy bloków pedagogicznych „Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: Perspektywa 2022”. Jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat geografii politycznej Polski wśród przyszłych nauczycieli oraz rozszerzenie zakresu jej nauczania w szkołach. W czasie webinarium przedstawione zostaną podstawowe definicje geografii politycznej, współczesne kierunki badań oraz dyskusje w obrębie subdyscypliny. Oprócz tego zaprezentowane zostaną także nowoczesne narzędzia pracy z uczniami, które można wykorzystać zarówno w trakcie lekcji prowadzonych w klasie, jak i tych realizowanych w formie wycieczki terenowej. Studenci i doktoranci – nauczyciele lub przyszli nauczyciele – dowiedzą się, w jaki sposób korzystać z materiałów edukacyjnych umieszczonych na stronie internetowej projektu, m.in. z pierwszego wydania „Geograficzno-politycznego atlasu Polski”, innowacyjnych map przygotowywanych do jego drugiego wydania oraz scenariuszy lekcji na bieżąco publikowanych na stronie internetowej oraz profilu Facebook Projektu. Proponowane scenariusze lekcji, dzięki zastosowaniu różnych metod pracy ukierunkowanych na rozwój umiejętności krytycznego czytania map, mają na celu zaciekawienie i zaktywizowanie uczniów.

Webinarium będzie podzielone na 2 bloki: pierwszy obejmie wykład wprowadzający do tematyki geografii politycznej Polski, zaś drugi będzie miał formę warsztatową.

Webinarium jest organizowane w ramach projektu „GEOGRAFICZNO-POLITYCZNY ATLAS POLSKI. POLSKA W ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM: PERSPEKTYWA 2022″ realizowanego przez Zakład Geografii Politycznej i Historycznej Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, sfinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022.

Webinarium odbędzie się w formie zdalnej 15 października (piątek) o godz. 16.45 i potrwa 1,5 h. Chętnych zapraszamy do kontaktu mailowego – edukacja.atlas2022@uw.edu.pl. Po zgłoszeniu możliwe będzie uzyskanie linku do spotkania online.

Logo Projektu Geograficzno polityczny Atlas Polski