Kontrast
Wielkość czcionki

Widowisko o Powstaniu Wielkopolskim

2018.12.27 Murowana Goślina plac powstańców Wielkopolskich, Polska
Dodaj do kalendarza
  • rekonstrukcje/inscenizacje
Organizator: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 16.00

Stowarzyszenia Dzieje o Powstaniu Wielkopolskim przygotowuje widowisko z okazji setnej rocznicy wybuchu Powstania!

Spektakl odgrywany przez dzieci-wolontariuszy, młodych aktorów, grupę teatru akrobatycznego ukaże przyczyny i przebieg Powstania. W czasy sprzed wieku przenosi widza przeniesienia się w czasie chłopca-narratora, który spotyka swego pradziadka – wówczas także młodzieńca – najpierw w szkole wrzesińskiej, potem wśród członków Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, ostatecznie w czasie I Wojny Światowej i samego Powstania.

Widowisko będzie trwało około 25 minut. Aktorzy wystąpią w realistycznych strojach, a całości dopełni epicka muzyka Bartosza Klimaszewskiego, efekty pirotechniczne, światło i biało-czerwony dym. Scenariusz napisał Adam Pleskaczyński, reżyserem jest Tomasz Rodak.

Widowisko odbędzie się na Placu Powstańców Wielkopolskich, na którym usytuowany jest pomnik i pamiątkowa tablica z nazwiskami Powstańców Wielkopolskich z Ziemi Goślińskiej. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

W związku z nawiązaną współpracą z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości, Biuro Programu „Niepodległa” aktywnie włącza się w organizację wydarzeń upamiętniających setną rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego.

Plakat widowisko-o Powstaniu Wielkopolskim

Miejsce wydarzenia

Murowana Goślina plac powstańców Wielkopolskich, Polska

Szczegóły lokalizacji

Murowana Goślina, Plac Powstańców Wielkopolskich przy kościele

Adres

Murowana Goślina plac powstańców Wielkopolskich, Polska