Kontrast
Wielkość czcionki

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w Warszawie

12 - 16.06.2019
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
Organizator: Fundacja Koncept Kultura
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 12:00 - 19:00
Wydarzenie przystosowane dla niepełnosprawnych: rampa, możliwość wjechania wózkiem

Zapraszamy do Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”! Fundacja Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa” zabierają widzów w wirtualną podróż w głąb polskiej historii!

Podczas tegorocznych wakacji wyposażona w urządzenia VR sferyczna kopuła o średnicy 8 m i wysokości 4,5 m zawędruje do najbardziej uczęszczanych przez turystów miejsc w sześciu polskich miastach: Warszawie, Szczecinie, Darłowie, Sandomierzu, Zamościu i Zakopanem.

Zabierzemy widzów w niezapomnianą podróż w czasie do dwudziestolecia międzywojennego, podczas której odbędą rejs transatlantykiem MS „Piłsudski” i staną twarzą w twarz z Józefem Piłsudskim, Ignacym Janem Paderewskim oraz legendarnym „Znaczy kapitanem” – Mamertem Stankiewiczem. Niezwykłą, pełną emocji podróż odbędą także widzowie seansu „Kartka z powstania”, stając się niemal uczestnikami wydarzeń Powstania Warszawskiego.

Wszystkie seanse są bezpłatne. Na miejscu czuwają edukatorzy. By obejrzeć VR wystarczy przyjść do kopuły, ale by mieć pewność, że gogle będą wolne, można utworzyć rezerwację:

UWAGA! Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12 roku życia, osób cierpiących na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem!


Organizatorzy
Fundacja Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa”

Producenci pokazu VR:
Fundacja Koncept Kultura; The Farm 51; Centrum Technologii Audiowizualnych

Partnerzy:
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego

Grafika promująca projekt. Kolaż zdjęć. Na tle transatlantyku dziewczyna w okularach do wirtualnej rzeczywistości. W prawym górnym rogu tytuł: MS Piłsudski ukryta historia.

Miejsce wydarzenia

Szczegóły lokalizacji

Łazienki Królewskie, Al. Ujazdowskie 4 (pierwsza furtka idąc od Ogrodu Botanicznego)

Adres

Niepodległa Miejsce Spotkań, Aleje Ujazdowskie, Warszawa, Polska