Kontrast
Wielkość czcionki

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w Zamościu

14 - 19.08.2019 Pomnik Jana Zamoyskiego, Szczebrzeska, Zamość, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
Organizator: Fundacja Koncept Kultura
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 12:00-19:00
Wydarzenie przystosowane dla niepełnosprawnych: rampa

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to stworzona przez Fundację Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa” przestrzeń, w której popularyzujemy historię Polski za pomocą technologii Virtual Reality.

Podczas tegorocznych wakacji sferyczna kopuła o średnicy 8 m i wysokości 4,5 m, wyposażona w 15 foteli z zestawami VR, zawędruje do 7 polskich miast. Tym razem czekamy na was na skwerze przy Pomniku Jana Zamoyskiego!

Zapraszamy na dwa pokazy VR: „MS Piłsudski – ukryta historia” oraz „Kartka z Powstania”, podczas których staniemy twarzą w twarz z bohaterami polskiej historii. Odbędziemy niezapomniany rejs po Atlantyku liniowcem MS „Piłsudski”, zanurzymy się w pełen magicznych przeżyć świat eleganckich wnętrz i opowieści o statku, który był dumą międzywojennej Polski. Udamy się także w podwodną misję na wrak statku, który spoczywa dzisiaj na dnie Morza Północnego. Z kolei wzruszający i pełen emocji film „Kartka z powstania” przeniesie nas w trudny czas Powstania Warszawskiego, a zastosowana technologia pozwoli poczuć się uczestnikami tamtych wydarzeń.

Zapraszamy do rezerwacji seansów!

UWAGA! Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12 roku życia, osób cierpiących na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem!

Grafika promująca projekt. Na tle rozgwieżdżonego nieba chłopiec i dwie dziewczyny w okularach do wirtualnej rzeczywistości. Nad nimi tytuł: Wirtualny Teatr Historii

Miejsce wydarzenia

Pomnik Jana Zamoyskiego, Szczebrzeska, Zamość, Polska

Szczegóły lokalizacji

Skwer przy Pomniku Jana Zamoyskiego na styku ulic Akademickiej i Szczebrzeskiej

Adres

Pomnik Jana Zamoyskiego, Szczebrzeska, Zamość, Polska