Kontrast
Wielkość czcionki

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

13 - 19.09.2019 Kulturalny Plac Niepodległości, plac Niepodległości, Zakopane, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • przystosowane dla niepełnosprawnych
Organizator: FUNDACJA KONCEPT KULTURA
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 12:00-19:00
Wydarzenie przystosowane dla niepełnosprawnych: rampa

Przenieś się w czasie dzięki pokazom w technologii VR!

Zabierzemy Was w niezapomniany rejs po Atlantyku liniowcem MS „Piłsudski”, w pełen magicznych przeżyć świat eleganckich wnętrz i opowieści o statku, który był dumą międzywojennej Polski. Udamy się także w podwodną misję na wrak statku, który spoczywa dzisiaj na dnie Morza Północnego.

Z kolei wzruszający i pełen emocji film „Kartka z Powstania” przeniesie Was w trudny czas Powstania Warszawskiego. Dzięki zastosowanej technologii będziecie przemieszczać się kanałami razem w powstańcami i poczujecie się uczestnikami tamtych wydarzeń.

Czym jest Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”
Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to stworzona przez Fundację Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa” przestrzeń, w której popularyzujemy historię Polski za pomocą technologii Virtual Reality. W sferycznej kopule o średnicy 8 m i wysokości 4 m, wyposażonej w 15 obrotowych foteli z najnowszymi urządzeniami VR, zabieramy widzów w wirtualny świat otaczających ich wydarzeń sprzed lat.
Podczas tegorocznych wakacji odwiedzimy siedem polskich miast: Warszawę, Szczecin, Sandomierz, Darłowo, Gdynię i Zakopane. W dniach 14.08 – 19.08 w wirtualną podróż zabierzemy mieszkańców i turystów w Zamościu, udowodniając, że polska historia może być fascynującą przygodą!

Bezpłatne pokazy
Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zaprasza na dwa bezpłatne seanse: „MS Piłsudski – ukryta historia” oraz „Kartka z Powstania”.

Aby mieć pewność, że nie zabraknie miejsc, lepiej dokonać rezerwacji pod adresem: www.konceptkultura.pl

Uwaga! Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12 roku życia, osób cierpiących na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem!

Grafika promująca projekt. Na tle rozgwieżdżonego nieba chłopiec i dwie dziewczyny w okularach do wirtualnej rzeczywistości. Nad nimi tytuł: Wirtualny Teatr Historii

Miejsce wydarzenia

Kulturalny Plac Niepodległości, plac Niepodległości, Zakopane, Polska

Adres

Kulturalny Plac Niepodległości, plac Niepodległości, Zakopane, Polska