Kontrast
Wielkość czcionki

Wystawa „Czar i wdzięk Niepodległej 1918-2018”

17.07 - 31.08.2018 Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Stanisława Kostki Potockiego, Warszawa, Polska
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • rekonstrukcje/inscenizacje
Organizator: Program Debiutantki
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
W godzinach: 9.30-16

Wystawa strojów inspirowanych modą lat 20. i 30., które znajdują się na wystawie, były prezentowane na dziedzińcu Muzeum Pałacu w Wilanowie w czasie Nocy Muzeów 2018. Kreacje zaprojektowały i wykonały studentki oraz absolwentka Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie pod kierunkiem Aleksandry Plewako-Szczerbińskiej i opieką artystyczną dyrektor Agaty Manowskiej.

W sukniach wystąpiły Debiutantki, uczestniczki programu edukacyjno-charytatywnego realizowanego w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, którego twórczynią jest Agnieszka D. Michalczyk. Program nawiązuje do przedwojennych form kształcenia młodych osób. Dziś podczas comiesięcznych pensji studentki z całej Polski zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne w życiu każdej kulturalnej kobiety. Wykłady dotyczą m.in. historii sztuki i obyczajów, kuchni staropolskiej, savoir-vivre’u, wystąpień publicznych, umiejętności komunikacyjnych oraz etykiety ubioru.

Program Debiutantki rozwija także społeczną wrażliwość młodych kobiet oraz wychowuje w duchu empatii. Uczestniczki programu biorą udział w licznych akcjach charytatywnych na rzecz aktorów seniorów mieszkających w Domu Artysty Weterana w Skolimowie, wychowanków domów dziecka, niepełnosprawnych dzieci z Podlasia, chorych na SM czy porzuconych zwierząt. Corocznym zwieńczeniem programu jest Bal Debiutantek.

Strój inspirowany postacią Hanki Ordonówny, autorstwa studentki WSA Moniki Moskwy, w którym wystąpiła w czasie Nocy Muzeów Debiutantka Maria Kądzielska.

Debiutantka Maria Kądzielska w stroju studentki WSA - Moniki Moskwy.

Miejsce wydarzenia

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Stanisława Kostki Potockiego, Warszawa, Polska

Adres

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Stanisława Kostki Potockiego, Warszawa, Polska