Kontrast
Wielkość czcionki

Wystawa online „Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów – Wojsko dwudziestolecia międzywojennego w Kielcach”

15.08 - 31.12.2020
Dodaj do kalendarza
  • bezpłatnie
  • ogólnopolskie
Organizator: Archiwum Państwowe w KIelcach
Płatność: Wydarzenie bezpłatne

W związku z obchodzoną w całej Polsce 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej Archiwum Państwowe w Kielcach aktywnie włącza się do świętowania tych pamiętnych wydarzeń. Wystawa internetowa „Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów – Wojsko dwudziestolecia międzywojennego w Kielcach” czeka na odwiedzających od 15 sierpnia.

Od 15 sierpnia na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Kielcach można oglądać wystawę „Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów – Wojsko dwudziestolecia międzywojennego w Kielcach”. Zaprezentowano na niej fotografie należące do Krzysztofa Idzika – darczyńcy Archiwum. Na zdjęciach zobaczyć można 4. Pułk Piechoty Legionów oraz 2 Pułk Artylerii Lekkiej Legionów, stacjonujące w Kielcach w dwudziestoleciu międzywojennym. Pamięć o obu Pułkach pielęgnowana jest w Kielcach do dnia dzisiejszego. Obecność żołnierzy w Kielcach przez cały czas trwania wojny polsko-bolszewickiej dawała mieszkańcom miasta radość i poczucie bezpieczeństwa.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt „Archiwa Rodzinne Niepodległej” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

zdjęcie jest materiałem w wystawy i przedstawia defiladę 4. Pułku Piechoty Legionów podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości 11 listopada 1934 r.

Defilada 4. Pułku Piechoty Legionów podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości 11 listopada 1934 r.